Naše akce

Zimní hry České spořitelny

13.02.2018
Zpět na články

V termínu od 19. do 21. ledna se ve Špindlerově Mlýně konaly Zimní hry České spořitelny. Akce se konala ku příležitosti oslavy partnerství s Českým olympijským týmem a také jako příprava na svátek sportu, tedy zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu.

Celá sportovní, ale především společenská akce se intenzivně připravovala 2 měsíce a výsledek stál opravdu za to. Zimních her se zúčastnilo na 400 zaměstnanců napříč celou bankou. Dorazili i kolegové ze Slovenské spořitelny. Účastníci se rozdělili do 23 týmů. Za skladbu týmu zodpovídal kapitán, který se staral i během her o chod mančaftu a motivaci kolegů. Celá akce byla laděna do olympijského duchu, proto nechybělo slavnostní zapálení olympijského ohně, který hořel po celou dobu zápolení, a také nástup kapitánů s vlajkami jednotlivých týmů.

Video z her - Zhlédnutí

Celou událost sledovali i hvězdní hosté. Dorazil Petr Koukal se svou manželkou Gábinou Koukalovou, bývalý český reprezentant v letech na lyžích Jan Mazoch, který je mimo jiné vnukem Jiřího Rašky, zlatého skokana z Grenoblu z roku 1968. Ostatně jeho slavnou čepici, takzvanou Raškovku, dostala většina účastníků her jako dárek. Hry si nenechal ujít ani předseda představenstva Tomáš Salomon se svou manželkou a Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny.

Moderování celé akce se s bravurou ujal Marek Picek, kterému zdatně sekundoval Petr Koukal. Celý víkend se odehrával v naprosto pohodové atmosféře. A v jakých disciplínách se soutěžilo? Každý tým absolvoval štafetu na sněžnicích, jízdu na dvojbobu, slalom na historických lyžích v dobovém obleku, psí spřežení, přičemž psy suplovali nejzdatnější jedinci v týmu. Závěrečnou disciplínou byl pijatlon, který nabízel celou řadu „dramatických“ situací. Přesto nešlo o sportovní výkony, ale především o to se dobře bavit a setkat se se svými kolegy z celé banky. 

 

Zkrátka povedená akce, která nabídla zaměstnancům možnost zažít jedinečnou atmosféru olympiády na vlastní kůži. Byla by škoda nezmínit konečného vítěze. Tím se stal tým Operations pod vedením kapitánky Zuzky Macháčkové. Tým byl složen z kolegů z Pardubic, Dobřenic, Kutné Hory, Nového Jičína a Prahy.

Pochvalu určitě zaslouží tým regionálního marketingu, který odvedl opravdu dobrou práci. Stejně jako respekt před všemi dobrovolníky.

 

Ze zajímavých čísel:

23 soutěžních týmů

400 účastníků

28 dobrovolníků

24 tun přivezeného nákladu

92 běžců na sněžnicích

92 pijatlinostů