Naše příběhy

Vládkyně Androidu, která v "deadliftu" poráží chlapy

30.08.2017
Zpět na články

Katarína Varačková je krásná, mladá žena. Málokdo by na první pohled řekl, že pracuje v našem IT centru Antala Staška jako Android vývojářka. Tým, ve kterém působí, stojí například za aplikací Friends 24. Informatika a exaktní věda Katarínu táhla už na gymnáziu, kde se přihlásila do třídy zaměřené na IT. V poslední době se věnuje crossfitu (silový a kondiční program), stala se trenérkou a s přítelem založili svůj crossfitový gym. Pochází ze Slovenska, studovala v Žilině a její cesta do Prahy vedla přes Bratislavu, Brno a Vídeň.

“Má práce je náročná v tom, že sedím celý den v jedné poloze. Začala jsem mít problémy se zády, hrozila mi operace. Hledala jsem tedy možnosti, jak posílit zádové svaly. Přišla jsem na to, že nejrychlejším způsobem bude crossfit. Začátek byl ale vysilující, po první hodině jsem se rozplakala, protože jsem si připadala slabá. Po půl roce ale byly vidět první výsledky, záda se zpevnily natolik, že udrželi páteř vzpřímenou a díky tomu jsem se mohla vesele rozloučit s plánovanou operací. Později jsem chodila cvičit i s přítelem, ale nebyli jsme s lekcemi spokojeni. Měli jsme nápady, jak by se hodina crossfitu dala vést lépe, vyslechli jsme pár lidí, co jim chybí, a s tím přišla první myšlenka mít svojí vlastní tělocvičnu. Ze dne na den jsme si pronajali prostor na Strahovském stadionu. Postupně jsme tělocvičnu vybavili, sehnali trenéry a po pár týdnech otevřeli. Většinu volného času trávím tam, udělala jsem si trenérskou licenci a každý den mám 1-2 lekce. Snažím se najít rovnováhu mezi trenérstvím a IT, obojí je pro mě hobby.IMG_4398

Baví mě řešit nové situace, ať už tady ve Spořce nebo v tělocvičně. Každý má jiné požadavky a já vymýšlím, zkoumám, jak to vyřešit. Docházela k nám mladá studentka, velmi štíhlá, která měla za cíl dostat se na sportovní školu. Rok jsme tvrdě pracovali a přijímačky zvládla. Je radost sledovat, jak teď sprintuje 200 metrů a dělá shyby na hrazdě. (úsměv)

Se Spořitelnou se nám podařilo domluvit spolupráci, zaměstnanci Spořky u nás mají slevu na první permanentku a mohou u nás zaplatit i přes cafeterii Benefit Plus.Hodně ajťáků má totiž se zády problém, napadlo mě proto kolegům zajistit výhodu.

Vždy jsem lépe vycházela s kluky. Pracovat v týmu 25 mužů mi tedy naprosto vyhovuje. Ke své práci potřebuji klid, v ženském kolektivu by bylo stále rušno. Nechci generalizovat, ale většina žen se rychle urazí. To se u nás v kanceláři nestane, vždy se tu mluví otevřeně a na rovinu, na urážení není čas. (úsměv) Kolegové v kanceláři si dělají legraci, že jen zkrášluji pracovní prostředí, ale berou mě jako rovnocennou kolegyni.”