Naše akce

Vítejte v České spořitelně

22.09.2017
Zpět na články

Začátky v novém zaměstnání jsou téměř vždy těžké. Na tom se asi shodneme všichni. Mnohokrát se stane, že to nováček jednoduše “nedá” a odejde ještě ve zkušební době. Sám od sebe, je toho na něj prostě moc. Cítí, že vkročil někam, kam nepatří.

Kolegové by mu v nelehké situaci pomohli, ale mají málo času, nevědí jak na to, apod. Takže se na něj sice usmívají, prohodí s ním pár povzbudivých slov, ale to je asi tak vše.

Možná jste tohle okusili i vy. Nebo jste dítě štěstěny, narazili jste na osvíceného šéfa, fajn kolegy, funguje u vás onboarding proces na sto procent a zážitek zaměstnance má u vás nejvyšší prioritu.

V České spořitelně si toto všechno uvědomujeme - a nejen, že s tím něco chceme dělat. My už něco děláme.

IMG_4754

Jeden z projektů, který nováčkům pomáhá s adaptací na nové zaměstnání se jmenuje “Vítejte v ČS”. Má ho na starosti kolegyně Dana Šefernová z HR oddělení České spořitelny.

“Smyslem setkání Vítejte v ČS je především ukázat novým kolegům, jaká Spořitelna opravdu je - úspěšná, moderní, dynamická, přátelská. Chceme, aby si každý nováček po akci řekl: ‚Jsem hrdý, že jsem nastoupil do téhle skvělé firmy, a už se nemůžu dočkat, až se pustím do práce‘,” říká Dana zapáleně. Je vidět, že má radost z každého nováčka, kterého svým projektem nadchla pro práci v bance. K tomu dodává:

“Spořitelnu představujeme nováčkům skrze konkrétní lidi (zaměstnance a klienty) a jejich příběhy a také prostřednictvím týmové on-line hry. Účastníci v čtyřčlenných týmech řeší s pomocí tabletu sadu úkolů, sami objevují spoustu zajímavostí z historie, současnosti i aktuální strategie ČS, a tak vlastně budují ‚svoji‘ Spořitelnu.”

Program funguje relativně krátce. Od května 2017. Ale už teď je možné říci, že je úspěšný. Tedy rozhodně podle ohlasů těch, kteří program absolvovali. Přinášíme názory dvou účastníků:

“Ze setkání jsem si odnesla maximálně dobrý pocit, elán a chuť být výborným bankéřem. Těším se na další školení a další kroky a jsem vděčná ČS za možnost být součástí týmu”.

“Neskutečně mě to namotivovalo a nakoplo směrem dopředu. Školení mi otevřelo oči a celkově jsem změnil pohled na Spořku v dobrém slova smyslu”.

 https://www.youtube.com/watch?v=v8b9jScHHj4&feature=youtu.be

Ať už se nastoupíte do České spořitelny na jakoukoliv pozici, program “Vítejte” vás nemine. Věříme, že to přispěje k vaší spokojenosti už od samotného začátku vašeho zaměstnání v České spořitelně. Přejeme mnoho úspěchů.