Naše akce

Studenti v ohni

26.02.2019
Zpět na články

Před osmnáctileté slečny a pány člověk nastupuje s tím, aby je přesvědčil o tom, že Spořka není žádný dinosaurus. Že je to banka s moderními názory a postupy, banka, která drží krok s dobou. A zřejmě to zabralo, protože zájem o účast v rozvojovém programu Můj potenciál je každý rok značný. Vždy musíme bohužel část zájemců odmítnout. V Pardubicích máme za sebou čtvrtý ročník programu, první ročník se představil i v Prostějově, další se plánuje na jihozápadě.

Do ročníku 2018/2019 bylo vybráno 16 studentů třetích ročníků pardubických středních škol. Letos se zúčastnila tři gymnázia a dvě střední odborné školy. Ročník byl genderově zcela vyvážený. Bylo to osm na osm, studentky versus studenti.

potenciál 1

Jako každý rok, i letos v programu nechyběli ani kolegové ze Spořky. Pět odvážlivců se připojilo do studentských týmů, aby s nimi absolvovalo všech 7 workshopů. Poprvé jsme se sešli 9. října na slavnostním zahájení, rozloučili jsme se 12. února na zakončení. Uteklo to jako voda!

Každoroční princip a účel je stejný: mladí lidé získají znalosti a zkušenosti od zaměstnanců, ti zase vyslechnou spoustu zajímavých podnětů a názorů od generace, která po dokončení studií nastoupí do pracovního procesu. Kdo ví, třeba jsou mezi nimi jejich potenciální kolegové.

Potenciál 2

Každé dva týdny studenti a studentky zavítali na Vinici. Od října do ledna je čekaly workshopy na různá témata. S Jakubem Dubrovským si zkusili vytvořit chatbota. Hned na druhém workshopu byli studenti a garanti Lídou Cvejnovou rozděleni do pracovních skupin dle typologie. S Martinou Tomkovou vymýšleli vlastní internetové bankovnictví, s Pepou Jankovským natočili reklamu.  Jak se připravit na výběrové řízení zjistili od Lídy Cvejnové. Na vlastní kůži prožili virtuální realitu v kulisách České spořitelny. Díky spořitelním garantům si naši mladí přátelé prošli vybraná pracoviště na Vinici, mohli si práci vyzkoušet a dozvědět se spoustu informací.

Všech pět pracovních skupin mělo totožný úkol. Připravit projekt na téma Zákaznické služby v roce 2028. Zkrátka, rozhlédnout se do vzdálenější budoucnosti a představit si, co bude jinak, lépe… V únoru svoje závěrečné práce jednotlivé skupiny představily. Před manažery, teamleadery a specialisty z HR vystoupil každý z účastníků. Asi nejvíce prezentacemi vládly drony určené pro přepravu zboží.

Programem Můj potenciál to často nekončí. Spousta studentů absolvuje na Vinici nebo na pobočce povinnou školní praxi. Několik absolventů ve Spořce pracuje nebo s nimi nadále udržujeme kontakt a spolupracujeme. Při zahájení i zakončení nás navštívila řada loňských absolventů. I oni hlasovali o vítězích letošního ročníku.  

potenciál 3

Dva nejlepší týmy obdržely v letošním roce jízdenku do centra dění. Na jaře se osm šťastlivců podívá na centrálu do Prahy, kde uvidí různá oddělení spořitelny. Pepa Jankovský, který vedl předešlé dva ročníky potenciálu, připraví super program a zavede absolventy do míst, kam by se jinak neměli šanci dostat.

Můj potenciál je zkrátka skvělou vizitkou celé České spořitelny, ale největší radost dělá samozřejmě na Operations v Pardubicích. Ať žijí studenti, kteří se chtějí dále posouvat a jdou do toho každý rok s námi!

 

Seznam výherců Jízdenky do centra dění:

 

Matěj Macháček – Gymnázium Dašická

Barbora Šánová – Anglické gymnázium

Lukáš Prokop – Obchodní akademie

Andrea Marková – Česká spořitelna

 

Jan Malíř – Gymnázium Dašická

Kristýna Hervertová – Obchodní akademie

Karolína Kučerová – Gymnázium Mozartova

Michal Smolný – Česká spořitelna

Nejlepším prezentérem se stal Matěj Macháček, zároveň člen vítězného týmu. Jako cenu obdržel dvě vstupenky na červencový festival Colours of Ostrava.