Slovenská strela na stáži v HR

05.09.2017
Zpět na články

Na rozhovor dorazila v rudých šatech, sršela z ní energie, nadšení a jistá dávka sebevědomí. Studentka Paulína Kanianska se rozhodla, že letní prázdniny nestráví válením se doma na peci, ale raději vyrazí do našeho hlavního města a nabije novými vědomostmi své mozkové závity na stáži v týmu HR České spořitelny. U kávy a čaje jsme si popovídaly o tom, jak její prázdninové vzdělávání dopadlo.

Paulíno, během své stáže jsi byla podporou týmu HR. Jaká byla náplň tvé práce?

Byla jsem první člověk na začátku „náborového řetězce“. Vystavovala jsem inzeráty na nové pozice, komunikovala s uchazeči i s manažery Spořitelny, kteří hledali do svého týmu nové lidi, hodně telefonovala a probírala jsem se velkým množstvím životopisů."

Co tě přimělo k tomu, že půjdeš na stáž do banky v Česku, i přestože žiješ a studuješ na Slovensku?

Chtěla jsem vyzkoušet práci ve velké firmě, takže už od začátku hledání stáže jsem se ně zaměřovala a narazila na nabídku České spořitelny. Díky tomu, že jsem ze Slovenska a studuji Ekonomickou univerzitu v Bratislavě, mám stáž zajištěnou přes program Erasmus, na 2 měsíce přes léto. Myslím si, že to je ideální délka stáže, aby se stážista o té práci něco dozvěděl a zároveň aby ho to stále bavilo."(úsměv)

IMG_4370

Jak vypadalo tvoje přijímací řízení?

Nejdříve jsem se hlásila na pozici, na kterou mě nevzali, ale místo toho mi nabídli stáž v týmu HR. Studuji sice ekonomii a mezinárodní obchod, ale v budoucnu se mi zkušenosti z oboru HR mohou hodit a nabídku jsem s radostí přijala. Rozšířila jsem si obzory a dozvěděla, jak personalistika a vůbec korporátní prostředí funguje."

Jaký máš dojem ze tvého působení ve Spořitelně?

Ze začátku to bylo náročné, hodně nové práce, ale kolegové v týmu byli přátelští a vždy mi ochotně poradili. Nezvyklý byl pro mě open office, občas tam bylo hodně rušno, když všichni kolegové začali volat. A nejvíce mě překvapilo to, jak je Česká spořitelna velká." (smích)

Co tě nejvíce bavilo a co ses tu naučila?

Nejvíce mě bavilo telefonování s lidmi, odepisovala jsem ale i na emaily, a díky tomu jsem se naučila s lidmi lépe komunikovat a odlišovat tón komunikace s manažerem a uchazečem. Trochu nepříjemnou záležitostí bylo ze začátku odmítnout uchazeče, který nesplňoval podmínky, ale i to k té práci patří.  Zároveň jsem se naučila dodržovat deadliny, spolupracovat s kolegy a také trochu češtinu." (úsměv)

 

Rozhovor připravila Kristýna Zbíralová

P.S. Pokud ještě studuješ a toužíš poznat prostředí naší banky tak jako Paulína, podívej se, jaké možnosti pro studenty nabízíme: velkemoznosti.cz/kariera-pro-studenty