Naše příběhy

Při půlmaratonu jsem běžela o prsa

26.09.2017
Zpět na články

Zuzana Husáková svou kariéru zasvětila České spořitelně, kam nastoupila hned po maturitě. Postupně se z pozice pokladní dostala přes privátního poradce a správce hypotečních úvěrů až k roli hypotečního specialisty na smíchovské pobočce, kde je dodnes. Radost klientů ze schválené hypotéky je pro ni znakem dobře odvedené práce. Zuzanu hypotéky jednoduše baví. Není to ale to jediné, čím v poslední době žije. Uplynulých pár měsíců totiž obouvá běžecké boty a zdolává v nich další a další kilometry.

„Před rokem a půl jsem byla podporovat svou kamarádku při maratonu v Praze. Tam mě dostala ta neuvěřitelná atmosféra kolem závodu, běžci si pomáhali mezi sebou, bylo to nádherné. To mě namotivovalo k tomu, abych běh také zkusila. V  začátcích mě moc podrželii bezvadní kolegové z Běžeckého klubu České spořitelny, kteří mě motivovali a pomohli mi absolvovat řadu závodů, na které bych si sama netroufla.

V listopadu roku 2016 roku jsem se přihlásila do běžeckého projektu od RunCzech Johnson & Johnson Women's Challenge 2017, kde jsem byla vybrána jako jedna ze 14 finalistek. Jejich cílem je podpořit ženy v rozhodnutí začít běhat a splnit si svou běžeckou výzvu. Zároveň svým během podporují charitativní organizaci. Já jsem si vybrala projekt Bellis Young & Cancer od Aliance žen s rakovinou prsu, jako poděkování mé kamarádce, koordinátorce tohoto projektu, která mě k běhu přivedla a která si bohužel prošla léčbou rakoviny prsu.

Husáková_1

Jako svůj cíl jsem si stanovila uběhnout 10 kilometrů. To se mi nakonec podařilo už po třech měsících tohoto projektu, v březnu. Vše jsem tedy znovu zvážila a upravila svoji výzvu. Nakonec jsem ukončila běžecký trénink sestavený od mého trenéra Vládi Nováka zaběhnutím Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem.

Jak to tak bývá, před závodem se přidala únava, nervozita a navíc nachlazení. Neměla jsem natrénováno tak, jak bych si představovala. Prvních 15 kilometrů jsem běžela s kamarádkou, kde jsme společně kontrolovaly tempo a kilometry tak lépe ubíhaly. Poté přišla krize, kterou jsem díky svému příteli ustála. V uších jsem měla bezdrátová sluchátka, v průběhu závodu mi partner několikrát volal a trefil se i do chvilky mé krize. Posledních pár kilometrů jsme tedy překonali doslova společně, kdy mě přítel následoval přímo podél trasy. Mým hlavním cílem bylo závod uběhnout a splnit si tak běžecký sen. A to se mi povedlo. (úsměv)

Husáková_3

Ve své dárcovské výzvě pro projekt Bellis Young & Cancer jsem vybrala 14 100 Kč z plánovaných 5 000 Kč. Peníze půjdou například na zprostředkování onkopsychologické pomoci ženám při jejich léčbě rakoviny prsu.”

 

A nakonec vzkaz pro zaměstnance Spořitelny. Pokud chcete stejně jako Zuzana začít překonávat své první běžecké kilometry, neváhejte se připojit do Běžeckého klubu České spořitelny. Spojit se s nimi můžete prostřednictvím facebooku: https://goo.gl/Nh1cao