Naše akce

Odysea studentského úspěchu aneb Můj potenciál 2018

06.03.2018
Zpět na články

Představte si, že před sebou máte osmnáctileté kluky a holky a musíte je něčím zaujmout. Co jim budete říkat? Zajímá někoho z nich názory těch “lidí z banky, kde má účet moje babička”? Tohle je výzva, se kterou se pereme v našem programu Můj potenciál. Podle ohlasů od samotných účastníků se zdá, že nejsme úplně mimo. V Pardubicích proběhl třetí ročník tohoto programu. A byl to (prý:-)) úspěch.

Díky dlouhodobé práci se středními školami v regionu se do programu přihlásilo na padesát studentů. Bohužel na takový počet nemáme kapacity, a tak se do tohoto programu dostalo jen sedmnáct nejvíce motivovaných mladých lidí.

Letošního ročníku se zúčastnily tři gymnázia a tři střední odborné školy. Jako každý rok, tak i letos se do programu zapojili i kolegové ze Spořky, kteří absolvovali všechny workshopy spolu se studenty, s nimiž pak utvořili jednotlivé týmy. Záměrem bylo, aby studenti mohli nasát vědomosti od reálných zaměstnanců, kteří zase získali spoustu inspirativních podnětů od generace, která bude již brzy hýbat naším světem.

Studenti během čtyř měsíců navštěvovali Českou spořitelnu a to ve frekvenci jednou za dva týdny. Pokaždé byl workshop na jiné téma. Vzhledem k tomu, že se jedná o rozvojový program směrem ke studentům, byl obsah i tak koncipován. Studenti si mohli vyzkoušet jak se dělá Reklama bez reklamy pod vedením Ondry Součka, který má ve Spořitelně na starost Employer Branding. Od Standy Gálika dostali studenti recept jak přežít a být úspěšný v korporátu. Lukáš Mencl a Tomáš Žďára z IT ukázali, o čem jsou inovace a co všechno se dá vymyslet ve velké firmě.

4

Od Lídy Cvejnové dostali studenti atraktivní formou lekci o tom jak se připravit na výběrové řízení a jak si poradit v rámci týmové spolupráce. Díky našim kolegům z Pardubic se studenti dozvěděli, o čem je to v Operations a jak to v něm chodí. Studenti si prošli pracoviště, mohli si práci vyzkoušet, dozvěděli se, kdo a co dělá, pro koho, jak, za kolik, za jak dlouho, proč ano a proč ne.

Studenti při závěrečných prezentacích

V propojování bankovního a studentského světa jsme šli ještě dál. Studenti spolu s našimi pardubickými kolegy utvořili týmy, které měly za úkol vymyslet projekt na téma: Aplikace budoucnosti. Při závěrečných prezentacích před zraky managerů a specialistů z HR předvedli někteří studenti naprosto skvělé výkony. Prezentované projekty měly velkou úroveň a ukázaly velkou dávku invence, kreativity a nadhledu. Jako např. neobyčejný počin ve formě pobočkáře Kellyho (viz. obrázek).

I díky tomuto projektu se přihlásilo hned sedm studentů na následné povinné školní praxe. Z loňských ročníků už ze středoškoláků dorostly dva nástupy na hlavní pracovní poměr a další chodí na výpomoce do tzv. brigádnického poolu v Pardubicích na Vinici. Stejně tak i spolupráce mezi Českou spořitelnou a školami ve městě perníku je rok od roku jednodušší.

S absolventy programu jsme nadále v kontaktu. Jeden z úspěšných absolventů zasedl letos i do poroty, další se budou chtít ucházet o ambasadorské role na partnerských vysokých školách. Taková provázanost nám dělá opravdovou radost.

Ondřej Souček při workshopu - Reklama bez reklamyA jako i v loňském roce se nejlepší týmy podívají na centrálu do Prahy, kde jim ukážeme nejrůznější oddělení spořitelny, aby viděli na vlastní oči, kde se odehrávají všechny ty zajímavé příběhy, o kterých se na workshopech mluví.

Můj potenciál chválíme jak my u nás v HR, tak (a to hlavně) na Operations v Pardubicích. Tento program je pro nás laťka, kterou budeme chtít ještě přeskakovat. Jisté je jen to, že níž nepůjdeme. Studentům zdar:-)..

 

Seznam výherců Reward Trip Prague 2018:

***************************************************

Eliška Kautská - OA Pardubice

Magda Malířová - Mozartova

Dan Dvořáček - Dašická

Markéta Vilímová - Česká spořitelna

------------------------------------------------

Magdalena Petrášová - Mozartova

Lucie Voženílková - Agys

Daniel Škeřík - Educa

František Remeš - Česká spořitelna