Spořka People

Nejraději mlsám maso, říká asistentka šéfa HR

28.12.2018
Zpět na články

Klára Víznerová je asistentkou HR oddělení a jeho ředitele Scotta Marlowa. Zatímco Scott řeší strategii, plány, analyzuje chod oddělení, Klára je mimo jiné pomyslnou maminkou týmu, která vždycky umí poradit.
 


Nejprve prosím v krátkosti představ sebe a svou pracovní pozici v České spořitelně. Změnila se v průběhu let?

 

Začínala jsem ve Spořitelně jako asistentka Davida Marka, tehdejšího ředitele Korporátních klientů. A to bylo v roce 2007. Uf, toto letí... Ještěže nestárnu. (Smích.)

Jako asistentka ředitele HR pracuji již šestým rokem a rozhodně se nikdy nenudím. Scott je můj třetí parťák, takže za těch šest let mám už "třetí" práci, protože každý šéf je jiný. Další výhodou je také to, že Scott je obrovský pohodář. Mám ráda svojí práci, protože jako nevyléčitelná matka sleduji, jak náš tým "dýchá", jak je kde u nás živo a neustále řešíme zajímavé projekty..

DSC_0094_00001

Co všechno máš jako asistentka na starosti?


Nejvíce času trávím plánováním schůzek. Zajišťuji rezervaci zasedacích místností, objednávání hotelů, letenek, taxi… Zároveň jednou ročně nastavuji rozpočet pro celý útvar HR a následně dohlížím na jeho dodržování. Starám se i o moje ''miminko'' interní HR web, kde sdílím spoustu informací, které mohou kolegové využít. Mám svou poradnu ''Volej Vizi'', když kdokoliv cokoliv potřebuje, snažím se poradit. Ráda pomůžu i s IT problémy.

 


Co bylo před Spořitelnou, jak jsi se dostala k práci pro Českou spořitelnu?
 

Před Spořkou? Černá díra. Ba ne, bylo toho hodně, ale už je to fakt dlouho. Byla jsem office manažerka v malém podniku, který prodával hračky. Předtím jsem chvíli pracovala v optice.

Hledala jsem před lety práci a už mě nebavilo lovit inzeráty, tak jsem prvně zkusila agenturu. Vyplatilo se a do dvou týdnů jsem měla jistou pozici, a to ve Spořce. Pamatuji si, že jsem z toho měla děsnou radost, Spořka tak nějak vždycky byla moje srdcovka. Líbí se mi její Velké možnosti i ''digi svět'' propojený s původní myšlenkou spoření.

Co všechno jsi v rámci ČS zažila? Něco by jsi vyzdvihla?


Ty jo, tak to je na knihu. Ale v součtu: tři šéfy, několik transformací, změnu generálního, kompletní změnu HR, čtyři stěhování, dvě nové jídelny. (Smích.) Jsem ráda za každou změnu, protože mě to pokaždé někam posune a člověk nezakrní.
 

DSC_0134_00001
 

Jak jsi se sžila se svým současným šéfem, který je Američan?

 

Díkybohu, Scott umí česky lépe, než já anglicky, takže je to fajn.


Jaké to je být podporou pro 120 lidi? Vím, že jsi zároveň i maminka, to znamená, že jsi v podstatě 24/7 neustále pro někoho “podpora/máma”, za kterou všichni chodí, když si neví rady.
 

Někdy je to náročné, mít 121 dětí, ale dá se to. Kolegové jsou všichni děsně fajn a jsem ráda, když jim mohu vyjít vstříc. Naštěstí mi pomáhají i holky z recepce, bez nich by to ani nešlo. No a po práci mi začíná druhá směna doma.
 


Kdybys měla možnost vybrat si jednu otázku, kterou bych ti měla položit, jaká by to byla?
 

Asi: Co nejraději mlsáš? A já bych ti odpověděla, že maso. Nejraději mlsám maso.

 

Autor: Tereza Mokrenová, Andrea Studihradová