Naše příběhy

Nadace ČS pod společným vedením

29.05.2017
Zpět na články

 Ondřej Zapletal má pomoc ostatním v krvi. Pracoval pro Člověka v tísni, kde byl vedoucím humanitárních a rozvojových misí v Afghanistánu, Barmě nebo na Srí Lance. V neposlední řadě stál v čele nadace Vodafone, kde mimo jiné rozvíjel program “Rok jinak”. Nyní je čerstvým ředitelem dvou dobročinných organizací zřizovaných Českou spořitelnou - Nadace Depositum Bonum a také Nadace České spořitelny.

“K personálnímu propojení došlo kvůli větší efektivitě a většímu využití vzájemných synergií při každodenních činnostech,” říká Ondřej.

Ondřej Zapletal2

Nadace Depositum Bonum se zaměřuje na rozvoj institucionálního vzdělávání s důrazem na rozvoj učitelské profese. Podporuje například rozvoj výuky matematiky Hejného metodou. Její vlajkovou lodí je pak projekt “Elixír do škol”, jehož cílem je podporovat výuku fyziky na základních a středních školách, a to zajímavou formou.

Posláním Nadace České spořitelny je pomáhat při řešení závažných společenských témat jako jsou: problémy seniorů, boj s drogovou závislostí nebo péče o lidi s mentálním postižením.

“Společný cíl obou nadací je vytvářet prostor pro šíření systémových inovací v podnikání a ve vzdělávání. Díky vzájemné spolupráci budou nadace podporovat systémové inovace v sociálním podnikání a ve vzdělávání,” vysvětluje Ondřej budoucí fungování obou nadací.

Jisté je, že do vedení obou nadací přišel odborník na slovo vzatý. Nechme se překvapit, jaké další projekty nám spolu se svými spolupracovníky představí. My vás o nich budeme pravidelně informovat.