Naše akce

Mladí už vědí!

26.06.2018
Zpět na články

Já vím, my víme! Soutěž České spořitelny „Už vím“ zná své vítěze. Sedm mladých lidí si prostřednictvím výhry čtvrt milionu korun splní sen.

O cestě kolem světa, výpravě na Aljašku nebo zapomenutých českých památkách čtěte více v článku…

V pondělí 18. 6. 2018 proběhlo na centrále České spořitelny vyhlášení vítězů soutěže Už vím. Sedm finalistů obdrželo částku čtvrt milionu korun, aby si splnili svůj sen a realizovali svoji misi. Do soutěže se přihlásilo bezmála 900 misí, které sbíraly hlasy svých příznivců, a ty rozhodly o konečném pořadí.

P6180125

 

Mezi sedmičku finalistů se probojovala Karolína Kavková se svojí misí Warrior komiks. Touhou Karolíny je zilustrovat komiks, který bude inspirovaný dávným královstvím Iberia, které se nachází na území dnešní Arménie, Gruzie a Albánie. A přesně tam povedou Karolíniny další kroky. Naopak Markéta Nováková zůstane v České republice a bude tvořit fotografickou edici o mizejících českých památkách. Markéta je fotografka a učitelka fotografie na střední škole, realizace její mise jí tedy přinese nemalé zkušenosti a kontakty, které se jí v životě budou hodit v rozvoji její kariéry.

Královna ledu neboli Aneta Loužecká je 18 letá gymnazistka a ledolezkyně. Společně se svoji trenérkou se vydá na Aljašku, kde se bude připravovat na další závodní sezónu. Dvě české holky na cestě za dobrodružstvím, zimou, strachem a Aljaškou přírodou. Aneta chce v životě být doktorkou, tak se jí minimálně do začátků budou hodit kurzy první pomoci a pevné nervy, které jí mise přinese. Do výšin se také vydá, nebo přesněji vyletí, Denisa Hlušičková se svým přítelem Davidem. Denisa, studentka práv a politologie, a David, který studuje na profesionálního pilota, jsou ti, kteří v rámci své mise obletí 15 států za 30 dní v malém letadle. Cíl je jednoduchý – podpořit Davidovu kariéru na cestě být profesionálním pilotem. Denisa přehodnotila svoji touhu být ústavním právníkem a chce se věnovat leteckému a vesmírnému právu, takže na misi také načerpá cenné zkušenosti do svého profesního života.

P6180142

Sedmičku v pořadí finalistů si s počtem 4 175 hlasů vysloužil Vlad Ryasnyy. Vladyslav je cukrář, který se pyšní svým osobitým stylem přípravy dezertů. Splní si sen a pojede na měsíc do Barcelony učit se od cukrářských mistrů. Načerpá potřebné zkušenosti, aby si poté v České republice mohl otevřít svůj vlastní cukrářský podnik.

Dalšími finalisty jsou Zuzana a Matěj Dolinayovi, dvojice sympáťáků, zoologů, filmařů a milovníků hadů. Jejich kroky povedou do Arizony, kde budou pozorovat, natáčet a fotografovat chřestýše. Výstupem jejich výletu bude dokument o chřestýších, který se bude snažit široké veřejnosti ukázat, že plazy, převážně hadi, mají špatnou pověst neprávem a naopak si zaslouží náš obdiv a ochranu.

P6180217

Dan Peřina, Matyáš Menšík a dva jejich kamarádi jsou zakladatelé neziskové organizace s názvem Pražskej surfovej klub, která sdružuje pražské surfaře a propaguje sjíždění vln i v zemi, která pro to nemá žádné predispozice. Jejich mise vede do Afriky, konkrétně do Namibie. Jejich cílem je ukázat lidem, že splnit si sen, i za cenu dostání se mimo svou komfortní zónu, má smysl.

Protože, když ve vás někdo věří, dokážete víc! Česká spořitelna podpořila mladé lidi na cestě za jejich sny. Od 1. 7. mají 3 měsíce na to, aby realizovali své mise. Všichni budou své kroky a zážitky dokumentovat a sdílet. Tak se pojďte s námi kochat nad jejich dobrodružstvím!

 

 

Autor: Sára Pomazalová