Naše příběhy

Mažoretka, která si umí užít život naplno

05.12.2017
Zpět na články

Tereza Janoušková je z Chrudimi a nyní pracuje v OC Globus Pardubice jako osobní bankéřka. V České spořitelně není dlouho. Jenom dva roky. V jejím podání tyto roky ale rozhodně stály za to. Podle svých slov za ten čas nasbírala mnoho zkušeností, naučila se více pracovat s lidmi (jednání, vystupování, úcta, spolupráce) a díky rozmanité škále školení si prohloubila znalosti, které jí dodávají odvahu být stále lepším a lepším bankéřem. Její osobní život ale také rozhodně stojí za povšimnutí.

 

“V září 1995 se ve vedlejším městečku (Ronov nad Doubravou), kde jsem navštěvovala základní školu, rozjely nábory a první tréninky mažoretek. Nakonec mě to tak začalo bavit, že jsem u toho vydržela jedenáct let.

Za doby, kdy jsem aktivně závodila, jsem se stala dvojnásobnou mistryní ČR v sóle a duu v klasických mažoretkách a se skupinou jsem získala tituly Mistrů ČR a několika-násobné tituly Mistrů Evropy.”

“Už to bude osm let, co jsem se stala trenérkou. První rok byl velmi náročný, neznala jsem holky a ony neznaly mě, nikdo nevěděl, co z toho vykouzlíme, a i když jsme byly nezkušené, dotáhly jsme to společně až na Mistrovství Evropy. Sice jsme byly poslední, ale i to pro nás byla výhra.”

tereza_mažoretka2

“Následující roky byly příznivější. Náš tým se může pyšnit čtyřmi po sobě jdoucími tituly Mistrů Evropy v disciplíně Exhibition Corp a dvěma tituly Mistrů Evropy v disciplíně Parade Corp. Také již tři roky po sobě držíme první místo v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Chrudimska.”

“Ačkoliv nejsem ve České spořitelně dlouho, nasbírala jsem za tu dobu mnoho zkušeností, naučila jsem se více pracovat s lidmi (jednání, vystupování, úcta, spolupráce) a díky rozmanité škále školení jsem si prohloubila znalosti, které mi dodávají odvahu být stále lepším a lepším bankéřem.”

“Vzhledem k mým zdravotním obtížím (umělá srdeční chlopeň), žádné motto nemám, ale řídím se tím, že se člověk nemá zatěžovat, stresovat hloupostmi, ale žít život naplno - teď a tady. :) Tímto se řídím v osobním, pracovním i trenérském životě. Vím, že to občas nejde úplně dohromady, ale když máte kolem sebe fajn lidi, tak je to snazší.”