Naše otázky

Mám velký prostor pro vlastní postupy - 5 otázek pro Barboru Vaňkovou

22.06.2017
Zpět na články

Barbora je sympatická mladá žena, které bylo snad souzeno stát se poradkyní pro podnikatele. Vlastní vše, co je k této práci potřeba. Kromě sympatického vzezření i příjemného vystupování má za sebou studia ekonomie, práv a managementu. Prostě ideální člověk, který se s námi může podělit o své zážitky z práce v České spořitelně.

Jak ses dostala k práci s financemi?

V tomhle odvětví se pohybuji kolem deseti let. Moje práce se vlastně vždycky točila kolem financí. Studovala jsem ekonomiku, právo a management, hodně mě zajímal marketing. Ještě při škole jsem začala pracovat v jedné nebankovní společnosti tady v Ostravě, kde jsem řešila hypotéky a úvěry a později vedla call centrum. Chtěla jsem si vyzkoušet i druhou stranu barikády, a tak jsem se dostala k finančnímu poradenství.

Proč právě ve Spořitelně?

Oslovila mě náplň práce. Byla jsem ráda, že mi někdo něco takového nabízí. To, co jsem hledala, jsem na trhu našla přesně v této pozici poradkyně pro podnikatele. Důležité pro mě byly tři věci – možnost kariérního růstu a dobré finanční ohodnocení, mít se od koho učit a taky kolektiv. To proto, že lidé, se kterými se nejvíc stýkáme, nás také nejvíc ovlivňují. A moji podnikatelé jsou super! Jsou to optimisté s otevřenou myslí, ví, co od života chtějí, a jsou to dobří obchodní parťáci. Navíc jsem si s trochou nadsázky říkala, že když už půjdu do banky, ať je to rovnou ta největší.

Takže pracovat v největší bance ti přijde příjemnější?

No, přiznám se, že ze začátku jsem Spořku vnímala jako takového dinosaura mezi bankami. Ta představa mě trochu odrazovala. Na druhou stranu zastávám názor, že člověk nemá vynášet soudy o ničem, co si sám nezkusí. Navíc podmínky, které mi Spořitelna nabídla, byly natolik zajímavé, že jsem to chtěla alespoň vyzkoušet. A už jsem tu skoro dva roky.

V čem je podle tebe rozdíl mezi prací poradce pro podnikatele a osobního bankéře?

Moje práce se liší v obsluze klientů. Podnikatelům vypracovávám finanční plán, i co se jejich podnikatelského záměru a soukromého života týče. Mám větší volnost, to je moc fajn. Když za mnou přijde klient, jednám s ním individuálně, což mi dává velkou svobodu a prostor pro vlastní postupy. Důležité je si všechno naplánovat tak, aby vás to bavilo a klient byl spokojený. V podstatě se stýkám jen s lidmi, se kterými pracovat chci. Abychom společně mohli plánovat finanční cíle, musíme si být vzájemně sympatičtí a rozumět si. To ale většinou není problém, všichni jsou nesmírně přátelští.

Nebo jsi taková možná ty…?

To je druhá věc. Co vyzařuješ, to přitahuješ. Pokud někdo chce pracovat na této pozici, měl by být jako ti podnikatelé – neustále zkoušet něco nového.

 

Pokud byste chtěli pracovat na stejné pozici jako Barbora, podívejte se, tady: /http://csas.jobs.cz/

A jestli jste si nevybrali, nezapomeňte se pravidelně dívat na naše kariérní stránky. Určitě jednou objevíte pozici, která vám padne.