Co děláme?

Naše týmy jsou pravou rukou poboček i našich klientů. Vyřizujeme důležitou administrativu a máme velký tým telefonních operátorů. S klienty také komunikujeme přes sociální sítě a pracujeme na tom, abychom se stali bezpapírovou bankou. Pomáháme klientům ve všech směrech a u toho ještě zvládáme uplatnit našeho obchodního ducha. Mluvíme anglicky, německy i rusky – obsluhujeme klienty z celého světa. Nudu a formálnost u nás nenajdete – jsme proslulí jako „výbor pro zábavu“, připravujeme totiž teambuildingy a jiné skvělé akce.

6 důvodů, proč pracovat u nás

Andrea Kosťová


Manažerka správy MSE

Můžu být máma i šéfová na plný úvazek

Někdy není potřeba volit „buď, a nebo“. Když jsem otěhotněla, začala jsem řešit, jak ideálně skloubit práci i rodinu. A Spořitelna mi vyšla vstříc. Spojila mě s mentorkou, která takovou situaci zažila a mohla mi poradit. Spolu s mojí nadřízenou jsme našly řešení, které vyhovovalo mně i kolegům. A já jsem po sedmi měsících rodičovské zpátky v práci. Navíc si můžu jeden den v týdnu vzít  home office a být tak víc s rodinou, která mě ve všem úžasně podporuje.

Přidejte se k nám a budujte kariéru bez toho, abyste dělali kompromisy v osobním životě.

Ve Spořce pracuji šest let. Začínala jsem na pozici Specialista klientských služeb v oblasti Operations, brzy na to jsem se posunula na pozici Teamleadera. Aktuálně pracuji na „Vinici“ v Pardubicích, kde řídím oddělení, které má na starosti malé a střední podniky. Práci se mi momentálně daří skloubit i s péčí o dvě děti – po sedmi měsících na mateřské dovolené jsem zase zpátky v pracovním procesu. A užívám si to. Veškeré volné chvíle trávím s rodinou nebo cvičím. Když zbude více času, cestuji.

Petr Příkaský


Vedoucí týmu operátorů

Můžu dělat kariéru v oboru, který jsem vůbec nevystudoval

Někdy ani tak nezáleží na tom, jakou máte školu, jako na příležitostech, které život přinese. To je i můj případ. I když jsem vystudoval střední průmyslovku, vedu teď ve Spořce tým lidí, kteří kontaktují klienty s nesplacenými pohledávkami. Moje práce tak spočívá v tom, že pomáhám lidem ve finančních problémech.

Staňte se i vy součástí mladého týmu a odstartujte svůj kariérní růst v největší bance na českém trhu.

Ve Spořce pracuji více než šest let. Nastoupil jsem hned po dokončení střední školy. Vyzkoušel jsem si různé pozice. Začínal jsem jako Telefonní operátor vymáhání pohledávek. To byla úžasná škola. Během roku na této pozici jsem se neskutečně posunul ve vyjednávání a komunikaci. Tyto dovednosti jsem mohl brzy uplatnit na pozici Trenéra produktových znalostí. V současné době pracuji jako Manažer operations (vedu tým operátorů, kteří se zaměřují na vymáhání). Zúčastnil jsem se také OPS Academy, rozvojového programu pro talenty, který mi umožnil zdokonalit se v manažerských dovednostech a poznat další skvělé lidi z různých regionů a týmů. Do práce se vždy nejvíc těším na své kolegy. O víkendech skáču padákem, jezdím na motorce nebo hraju badminton.

Jak se zlepšujeme?

OPS Academy

OPS Academy je rozvojový program určený pro talentované zaměstnance oblasti Operations. Hlavním cílem OPS ACADEMY je poskytnout specifické vzdělávání a umožnit navázat nové pracovní kontakty. Účastníci programu se vyškolí v manažerských dovednostech, získají odborné vzdělání, absolvují stáže a zpracují závěrečnou práci na vybrané téma.

Interní koučink a další rozvoj

Stejně jako ostatní zaměstnanci banky, i my se můžeme intenzivně věnovat svému rozvoji a pracujeme na prohloubení svých znalostí a odhalení siných stránek.

Inspirativní setkání

Organizujeme pravidelná inspirativní setkání s osobnostmi banky i mimo ni – v různých koutech republiky už nás inspiroval třeba badmintonový šampion Petr Koukal, hokejový trenér Marián Jelínek, psycholog Radovan Bahbouh, či fotbalový kouč Zdenek Psotka.

Na čem aktuálně pracujeme?

 • Projekt Můj potenciál

  V říjnu 2015 jsme zahájili zcela unikátní projekt spolupráce se středními školami v Pardubickém kraji. Tříměsíční rozvojový program je určen studentům posledního ročníku středních škol a zaměstnancům Administrativního centra Vinice České spořitelny. V interaktivních kurzech vedených zkušenými lektory a manažery Spořitelny, účastníci kurzu rozvíjí svůj potenciál, objevují své silné stránky, zdokonalují svoje komunikační, prezentační a jazykové dovednosti. Zaměstnanci Spořitelny a studenti se od sebe učí novým věcem a vzájemně se obohacují. Nyní program odstartoval také v Plzni a brzy začne v Českých Budějovicích.

 • Vytváříme inspirativní a otevřené pracovní prostředí

  Koncem května 2014 jsme otevřeli naše osmé administrativní centrum, aktuálně v něm pracuje asi 270 zaměstnanců. Administrativní budova Vinice získala v roce 2010 ocenění Stavba roku, je plně bezbariérová, a volné pracovní pozice proto aktivně nabízíme i lidem se zdravotním handicapem. Spolupracujeme také se Školou Svítání. Konkrétně zde podporujeme žáky se zdravotním postižením, kterým pomáháme začlenit se do pracovního prostředí formou vykonávání jednoduchých pracovních činností přímo u nás na Vinici.

 • Budujeme bezpapírovou banku

  Vytváříme bezpapírovou banku. Nešetříme jenom stromy, ale také čas a práci. Snažíme se ulehčit pobočkám i klientům a zbavit je zbytečného papírování. Dokumenty neukládáme do šuplíku, ale do počítače. Pracujeme s eSpisem – papírové podklady přepisujeme do elektronické databáze, aby se s nimi lépe pracovalo. Chceme se stát zcela bezpapírovou bankou – od výpisů e-mailem po digitální podpis.

 • Ulehčujeme klientům od starostí: projekt Distanční čerpání

  Stojíme za projektem Distanční čerpání, který klientům umožňuje čerpat hypotéku bez toho, aby museli na pobočku. Vše zařídí přes internetové bankovnictví SERVIS 24. O to, aby to dobře fungovalo, se starají právě naše týmy Klientského servisu.

Aktuálně volné pozice

Hledáme přátelskou osobnost, která dobře zapadne do naší rodinné atmosféry, ale zároveň dříče, ochotného pomáhat kolegům. Člověka, který je zodpovědný, má chuť pracovat digitálně a zvládne být v denním kontaktu s klienty i kolegy. Na mnoha pozicích není nutné mít praxi, důležitější je nadšení a touha učit se novým věcem. Smysl pro humor vítán!