Co děláme?

Naše IT oddělení

Je třeba opakovat, že jsme největší softwarehouse v republice s obrovskými možnostmi? Ne! To už je ohraná písnička. My ale tenhle kolos umíme posouvat dál, umíme se inovovat, jsme otevření, překračujeme hranice současnosti a tvoříme banku budoucnosti. Právě teď! Ta stojí na našich technologických systémech. Tahle zodpovědnost nás pohání kupředu.

Jsme v mnoha věcech jedineční. Máme vlastní infrastrukturu a pod nohama nám leží vlastní datacentrum, které je životaschopné i v momentě, kdy v celé zemi vypnou proud. Spořka pojede dál.

Máme technologie, kterým se snažíme dát lidskou tvář. Umíme konference a hackathony, na kterých se nemluví do větru, ale na kterých se tvoří věci přímo před vašima očima. Máme své APInauts - největší domácí festival otevřeného bankovnictví.

Umíme pracovat metodami, které dávají smysl. Používáme selský rozum a komunikace napříč týmem je pro nás samozřejmostí. Naše týmy jsou postaveny tak, aby každému týmu stačily dvě krabice pizzy. Není nás v nich víc než dvacet. Se šéfem mluvíme na živo, na rovinu a denně.

Inovujeme procesy, ale taky prostory. Budova technologického centra obléká nový moderní kabát. A tím to nekončí. Pracovní prostředí má být nejen inspirativní, ale i pohodlné. I proto máme vlastní novou jídelnu a kavárnu přímo v domě. A to není zdaleka jediný benefit.

Na čem teď makáme

DevOps

Na čem teď makáme? V kurzu je u nás rozvoj DevOps kultury. DevOps je sice náš buzzword, ale my se nesnažíme koupit DevOps v krabici tak, jako tu pizzu. Máme týmy, které v tomhle rytmu frčí už pěkných pár let a poslední měsíce se snažíme onboardovat i ty, kteří váhají.

Co to pro ně v ČS IT znamená? Změna kultury, kde důvěra, experimenty a vzdělávání nesmí chybět. To nám ale na chleba nevydělá, takže stejně důležité jsou pro nás i LEAN procesy s KanBanem, Scrumem a retrospektivami. Chceme automatizovat a testovat cokoliv, co nám přijde na stůl. V monitoringu taky nejsme úplně marní a se securitou se snažíme držet krok.

Jako první banka v Česku budujeme vývojářskou komunitu. Experimentujeme s novými přístupy k IT, hledáme cesty, jak využít cloud a testujeme wearables. Koukněte na developers.csas.cz .

Business analýza

Děláme věci, které mají reálný přínos. Spořitelna každý rok investuje několik miliard do nových nápadů, vylepšení procesů nebo technologií. Při velikost banky a množství změn se to neobejde bez analytiků a analytického řemesla. Téměř dvě stovky analytiků pomáhají zajistit, že tyto investice budou mít maximální přínos.
Analytici pomáhají s realizací změn od prvotního nápadu, přes analýzu potřeb a dopadů do organizace, včetně přípravy zadání pro vývojáře, až po finální vyhodnocení naplnění cílů.

Nově navíc pracujeme v týmech, kdy se analytik jako pravá ruka product ownera (pracujeme v agilní struktuře) přímo podílí na vytváření businessu banky a zároveň si udržuje kontakt s technologiemi a denně se vídá s týmem vývojářů.
Změny, na kterých pracujeme, jsou velmi pestré. Nejinovativnější nápady jsou aktuálně v oblasti otevřeného bankovnictví, digitální identity či rychlých plateb. Nepřestáváme pracovat na vylepšování internetového a mobilního bankovnictví. Robotizaci a umělou inteligenci používáme pro nové modely obsluhy klientů a zefektivňování vnitřních procesů. V neposlední řadě se mnoho projektů točí kolem velkých dat a hledáme pořád další způsoby, jak je využít pro lepší zážitek našich klientů.

Aktuálně volné pozice

Hledáme parťáky, kteří se ničeho nebojí. Chceme kolegy, kteří rádi zkoušejí, experimentují, riskují a hlavně se nevzdávají. Hledáme nadšence, kteří chtějí společnost i firmu měnit a do týmu přinesou nové impulsy a výzvy.