Jak k nám?

Jsme moc rádi, že jste se rozhodli rozvíjet svůj talent právě u nás! Existuje několik možností, jak a kde začít. Podívejte se na seznam nejčastěji kladených otázek, které vám pomohou se zorientovat. Náš náborový tým vás navíc bude doprovázet v průběhu celého výběrového řízení, takže své další dotazy můžete směrovat přímo na něj. Hodně štěstí!

Často kladené dotazy

 • 1. Kam mám poslat životopis?

  Vyberte si pozici ze seznamu volných míst a svůj životopis vložte do odpovědního formuláře.

 • 2. Co se stane s mým životopisem, jakmile ho vložím do „systému“?

  Váš životopis si přečteme, a pokud nás zaujme, pošleme vám videodotazník nebo vás budeme kontaktovat telefonicky. Následně budete pozváni do výběrového řízení, které většinou probírá formou pohovoru nebo assessment centra.

 • 3. Podle jakých kritérií vybíráte ty nejlepší kandidáty?

  Řídíme se pravidlem „nehledáme nejlepší, ale ty nejvhodnější“. Vždy tedy záleží na tom, jak se váš profesní profil potká s požadavky dané pozice a s požadavky týmu, ve kterém je tato pozice ukotvena.

 • 4. Jaké metody posuzování vhodnosti kandidátu používáte?

  Obecně platí, že při setkání s kandidáty používáme tyto nástroje: telefonický rozhovor, videodotazník, pohovor, osobnostní dotazník, případové studie, modelové situace, odborné testy, jazykové testy či assessment centrum.

 • 5. Co je to videodotazník?

  Videodotazník je aplikace, která vám umožní se nám blíže představit, aniž byste museli opouštět domov. Jednoduše obdržíte e-mail, který vás pomocí linku navede na seznam tří až sedmi otázek. Vy si na vašem počítači připravíte kameru a mikrofon a připravíte se na otázky odpovídat. Otázky se zobrazují postupně a vy máte vymezený čas, kdy na ně můžete odpovědět. Vaše odpovědi se nahrají a pošlou zpátky k nám. Nahrání celého videdotazníku málokdy zabere víc než 10 minut.

 • 6. Co je to assessment centrum?

  Assessment centrum je skupinová metoda výběru toho nejvhodnějšího kandidáta. Obvykle se ho účastní pět až deset lidí, kteří se ucházejí o stejnou pozici. Assessment centrum probíhá často celý den či půlden, kandidáti postupně dostávají různé úkoly, které řeší samostatně nebo v týmu. Během těchto aktivit je pozoruje personalista a další zástupci týmu, do něhož obsazovaná pozice patří.

 • 7. Jak probíhá výběrové řízení? Kolik má kol?

  Průběh výběrového řízení závisí na typu pozice. Například u obchodní pozice má výběrové řízení většinou dvě kola - pohovor a následné assessment centrum. Specializovaná pozice se obvykle obsazuje ve dvou až třech kolech, která se skládají z pohovoru, assessment centra, odborných testů a případně pohovoru s potenciálním nadřízeným a týmem.

 • 8. Kolik času si mám vyhradit na pohovor?

  Pohovor většinou trvá 45 až 60 minut, assessment centrum 4 až 8 hodin.

 • 9. Mám za sebou výběrové řízení, jak a kdy se dozvím, co bude dál?

  Všichni uchazeči výběrového řízení od nás dostávají zpětnou vazbu (obvykle do týdne) – buď telefonicky, nebo prostřednictvím e-mailu.

Náborový tým

 • Kateřina Pitříková

  Kateřina Pitříková

  Pobočky - Praha
  Pracuji ve Spořce jako šéfka náboru. Moje práce spočívá v tom, že se společně s týmem snažíme nabrat do Spořky nové lidi tak, aby byli všichni spokojeni a vše si “sedlo” tak, jak má. Hledáme experty, manažery, projekťáky i kolegy do pobočkové sítě. Měsíčně s týmem nabereme kolem 150 nových kolegů.
  Mám štěstí na skvělé lidi okolo sebe, kteří mi byli od začátku nápomocni a já se tedy nikdy nedostala do stavu, že jsem nevěděla, kde co je nebo kdo, co dělá.
  Věřím, že až se jednou uvidíme ve Spořce, budete mít ze svých začátků stejně dobrý zážitek jako já.
 • Lukáš Augustín

  Lukáš Augustín

  HR
  Již po ukončení studií na vysoké škole jsem věděl, že chci do HR a tvrdohlavě jsem si za tím šel. Česká spořitelna mi dala příležitost a otevřela dveře na pozici “podpory náborového týmu”, z níž jsem se posunul na pozici team leadera. Práce mě baví, naplňuje a těším se na to, co mi přinese budoucnost ve světě lidských zdrojů.
 • Lenka Bradová

  Lenka Bradová

  Pobočky - Jižní Morava
  Práce v České spořitelně pro mě od začátku byla výzva, protože jsem vždy měla chuť naučit se něco nového. Jsem zodpovědná za předvýběr kandidátů a prvotní kontakt s nimi v rámci pobočkové sítě v regionu Jižní Morava. Těším se na vás a držím vám palce, abyste u nás našli práci, která vás bude bavit a naplňovat.
 • Josef Jankovský

  Josef Jankovský

  HR
  Už když jsem nastupoval do České spořitelny, věděl jsem, že díky možnostem, které “Spořka” nabízí, si najdu to, v čem se budu chtít dál rozvíjet. Starám se o spolupráci se studenty, organizuji účast Spořitelny na studentských veletrzích, vymýšlím eventy, které jsou občas dost “crazy” a podílím se i na ostatních kreativních výstupech HR oddělení.
  Věřím, že i vy si u nás najdete to, co vám bude sedět, co vás bude bavit a kde se potkáte s lidmi, kteří vám něco předají, obohatí vás a posunou dál.
 • Lukáš Souhrada

  Lukáš Souhrada

  IT
  V České spořitelně pracuji jako recruiter pro oblast ICT. Spektrum rolí, které obsazuji sahá od administrace systémů, přes vývoj až po analýzu a architekturu bankovních systémů. Pokud vás lákají nejmodernější technologie v oblasti DWH nebo webového a aplikačního vývoje, pak je Česká spořitelna tím správným místem pro vás.
 • Jitka Bicanová

  Jitka Bicanová

  Pobočka - Praha
  Česká spořitelna je skvělým zaměstnavatelem pro mě a může být i pro vás.
  Pro pražskou pobočkovou síť hledám nové tváře. Těším se na všechny, kteří mají chuť se rozvíjet, k životu potřebují komunikaci a mají obchodního ducha.
 • Soňa Hausmanová

  Soňa Hausmanová

  Pobočky - Praha
  Když jsem se před lety rozhodovala vykročit novým směrem, zvolila jsem Českou spořitelnu.
  A byl to vážně dobrý krok. Podařilo se mi najít práci, která mě naplňuje a obohacuje.
  Dnes mohu být u toho, když se i vy rozhodnete jít stejnou cestou v Regionu Praha.
  Já a mí skvělí kolegové vám rádi ukážeme, že najít práci snů můžete i vy. Těšíme se!
 • Ingrid Karczmarczyková

  Ingrid Karczmarczyková

  Pobočky - Severní Morava
  Vždy bylo mým snem pracovat v České spořitelně. V současné chvíli pracuji na pozici recruiter pro pobočkovou síť Severní Moravy. Hledám nové talenty na pozice jako jsou osobní bankéř, pokladník a pojišťovací specialista. Českou spořitelnu mohu vřele doporučit, je to firma, která mi umožnila kariérně růst a dělat práci, která mě baví a to především tím, že mám kolem sebe perfektní tým lidí a každý den se setkávám se zajímavými kandidáty. Třeba se společně i my brzy potkáme a budu moci naplnit i váš sen.
 • Adéla Janoušková

  Adéla Janoušková

  HR
  Pracuji v České spořitelně více než třetinu svého života. Asi proto je pro mě rodinou, jejíž součástí se cítím být. Probudila ve mě potenciál, pomohla mi ho rozvinout a pak mi v každé etapě mého života dala novou příležitost uplatnit jej co nejlépe. Teď já pomáhám České spořitelně najít nové kolegy a kolegyně, kteří se stanou partnery pro naše klienty ve světě zdravých financí a rodinou pro stávající zaměstnance.
 • Kateřina Lubinová

  Kateřina Lubinová

  Pobočky - Severozápadní Čechy
  Práce v České spořitelně je pro mě synonymem práce ve skvělém týmu, který je plný inspirujících a pozitivně naladěných kolegů a kolegyň. Hledám nové, talentované tváře pro region Severozápadní Čechy. Neváhejte zaslat svůj životopis, protože se nejen ve svém pracovním životě řídím heslem České spořitelny “Když ve vás někdo věří, dokážete víc.”
 • Miroslava Kralovičová

  Miroslava Kralovičová

  Pobočky - Severozápadní Čechy
  Česká spořitelna je mojí domovskou lodí již 20 let, díky ní se mohu rozvíjet jak v profesním tak osobním životě. Práce ve Spořitelně mne velmi baví a denně se tu setkávám se zajímavými lidmi. Zaměřuji se na nábor nových kolegů a kolegyň pro region Severozápadní Čechy. Věřím, že i vy můžete ve Spořitelně najít uplatnění. Těším se na vás, pojďte to zkusit.
 • Václav Janda

  Václav Janda

  HR
  Každý správný osobní bankéř musí umět pracovat v týmu, mít rád lidi a hlavně věřit tomu co dělá. To je zkušenost, kterou jsem si odnesl z práce na pobočce. Dnes je mým úkolem hledat nové kolegy, kteří tyto kvality sdílejí. Pokud si myslíte, že se jimi můžete stát, tak vězte, že se vám mohou ve velké bance skutečně otevřít dveře k velkým možnostem.
 • Lenka Vendlerová

  Lenka Vendlerová

  Pobočky - Východní Čechy
  Díky České spořitelně jsem našla práci, která mě baví a naplňuje. Chci pomoci i vám najít takovou práci. Hledám kolegy pro region Východních Čech. Těším se na setkání s vámi a přeji vám, abyste našli vysněnou práci třeba právě v České spořitelně.
 • Monika Pazderová

  Monika Pazderová

  HR
  Během práce v České spořitelně jsem se setkala se třemi pro mě zásadními věcmi a těmi jsou: férovost, podpora a to, že si Česká spořitelna váží svých zaměstnanců. Proto i já si vážím toho, že mohu být součástí České spořitelny a že vám z pozice recruitera mohu pomoci najít práci, která vás bude naplňovat, budete do ní chodit rádi a kde budete moci sdílet své hodnoty. Věřím, že pro vás bude Česká spořitelna jedinečným zaměstnavatelem, tak jako pro mě. Přidejte se k nám a přesvědčte se o tom také.
 • Radka Klíchová

  Radka Klíchová

  HR
  Česká spořitelna mi jako první dala šanci a tím mi otevřela dveře do mého profesního života a já si velice váží toho, že je to právě ona. Ve svém osobním životě jsem ráda v kolektivu milých a upřímných lidí, kteří jsou v případě potřeby ochotni podat pomocnou ruku. Stejně takovou atmosféru od samého začátku zažívám i ve Spořce. Tento pocit je pro mě velmi motivující a z celého srdce ho přeji zažít i vám.
 • Monika Dlesková

  Monika Dlesková

  Pobočky - Východní Čechy
  Do České spořitelny jsem původně nastoupila na pozici osobního bankéře, aniž bych měla nějaké předchozí zkušenosti. Měla jsem strach, bála jsem se a nevěděla jsem, co mě čeká, ale díky skvělým kolegům jsem vše hravě zvládla a nyní se cítím jako ryba ve vodě. V tuhle chvíli hledám do Spořky vhodné uchazeče právě na pozici osobního bankéře pro oblast Východních Čech. Denně se setkávám se zajímavými lidmi a věřím, že mezi ně budete patřit i vy. Dejte nám o sobě vědět.
 • Alena Hroncová

  Alena Hroncová

  HR
  Mou specializací v České spořitelně je oblast finančních trhů, korporátního bankovnictví, nábor nových kolegů do Regionálních korporátních center v rámci celé ČR a HQ role (marketing, interní komunikace, audit, HR, ombudsman apod.). Kolegové, které ve Spořitelně potkávám, jsou profesionálové a zároveň úžasní lidé. Když hledáte inspirativní a inovační prostředí, nové zkušenosti a úspěšný byznys, hledáte správně u nás. Těším se na váš životopis.
 • Anna Müllerová

  Anna Müllerová

  HR
  V České spořitelně mám na radosti nábor pracovníků nejen pro centrálu, ale také pro dceřiné společnosti České spořitelny. Denně se setkávám s úžasnými lidmi, kteří posouvají vpřed nejenom mě, ale i celou společnost. Budu moc ráda, když se potkám i s vámi.
 • Hana Kochánková

  Hana Kochánková

  HR
  V České spořitelně jsem našla práci, do které se těším každý den. Práce Recruitera je pro mě velkou výzvou, která mi dala příležitost ukázat, co ve mně skutečně je. Ať už hledám nové parťáky do týmů retailového bankovnictví nebo nové kolegy, kteří podpoří celé oddělení risk managementu. Jsem rád, že ve Spořce vidím smysl práce, kterou dělám. Těším se na vás a držím palce, abyste i vy našli ten smysl a třeba právě u nás!
 • Ivana Kunayová

  Ivana Kunayová

  IT
  Česká spořitelna mi dala příležitost ukázat, co ve mně skutečně je. Po boku zkušeného kolegy spolupracujeme na náboru odborníků pro různé pozice ve sféře informačních technologií. Potkat mě můžete ale i na digitálu. Těším se na střetnutí.
 • Lucie Bartošová

  Lucie Bartošová

  Region Praha
  Díky České spořitelně jsem si splnila svůj velký sen. Dostala jsem příležitost pracovat u jedné z největších společností u nás a nastartovat svou pracovní kariéru v energickém a přátelském kolektivu. Nyní se snažím pomáhat plnit velké sny i Vám a věřím, že i Vám se zde podaří otevřít brány k velkým možnostem, které “Spořka“ nabízí, proto neváhejte a přijďte si pro klíč. Těšíme se na Vás.
 • Petra Fraňková

  Petra Fraňková

  Region Praha
  Již při škole jsem dostala šanci stát se součástí týmu skvělých lidí v České spořitelně. Dnes nelituji, že jsem této příležitosti využila. Dělám práci, která mě naplňuje a neustále rozvíjí. Ráda se s Vámi potkám a pomůžu najít takovou práci i Vám. Naše banka nabízí obrovské možnosti a věřte, že nikdy není pozdě začít dělat to, co Vás opravdu baví.
 • Sára Pomazalová

  Sára Pomazalová

  HR
  Díky práci v České spořitelně jsem potkala spoustu zajímavých lidí, se kterými mám tu čest pracovat. Při studiu na vysoké škole je práce na HR velkou školou a radostí. V rámci změn, kdy banka přechází na agilní řízení mám na starost věci s velkým akčním rádiem. Věřím, že pro každého s různými druhy talentu máme místo a každý si u nás může plnit své sny.