Ambasadoři univerzit

O programu

Jedinečná stáž, kterou vymysleli sami studenti a každý rok je trochu jiná, to je ambasadorský program. Chceš být na celý akademický rok ambasadorem své vysoké školy pro Českou spořitelnu? Mapovat pro nás prostředí své školy a hledat příležitosti pro různé akce, které si pak i vyzkoušíš organizovat? Tak neváhej a staň se naším ambasadorem!

Ambasador univerzit je roční neplacená stáž, která je zaměřena na rozvoj a zvýšení uplatnění v praxi studentů vysokých škol napříč republikou. Na každé partnerské škole máme jednoho ambasadora z řad studentů, nelimitujeme ročník ani obor studia. Tým ambasadorů pracuje především online a jednou měsíčně jezdí do Prahy na centrálu ČS, kde jsou pro ně připravená školení dle zájmu a potřeb celého týmu. Každý ambasador si na začátku stáže sám definuje v čem by se chtěl zlepšit a jaké oddělení v bance ho zajímá. Dle tohoto plánu stáže pak získává školení, poznává tým daného oddělení a zpracuje pro ně reálný projekt.

Obecný program ambasadorů

1. část

První část je hodně o poznávání - ambasadoři se poznávají mezi sebou v týmu, chodí na úvodní školení o České spořitelně a zároveň mapují prostředí své univerzity a zjišťují, jaké jsou na jejich alma mater příležitosti. V závěru první fáze si každý ambasador vyzkouší na své škole uspořádat event který si sám i vymyslí.

2. část

Druhá část je už více orientovaná dovnitř banky, každý ambasador si sám určí, která oblast v bance ho nejvíce zajímá a kterou by chtěl poznat. Pro toto oddělení zpracuje projekt, který následně odprezentuje a pokud s návrhy bude manažer oddělení spokojený, mohou se domluvit na další spolupráci a uvedení návrhů do praxe.

3. část

Poslední část je o vytvoření stáže pro své nástupce, tedy další ročník ambasadorů. Tým ambasadorů vymýšlí, jaká bude náplň stáže, plánují a připravují propagaci a celý náborový proces včetně školení. Vše, co tým vymyslí, toho se i účastní, tedy sami vytváří propagaci a sami jsou součástí náboru a školení svých nástupců.

Hanka

“Měla jsem příležitost být u plno zajímavých akcích a sama na sobě pořádně makat. Díky projektu, který jsem v rámci stáže vypracovala mám i diplomovou práci. Co mi ale stáž dala nejvíce? Už v průběhu stáže jsem nastoupila na brigádu do náboru a po skončení programu jsem nastoupila jako Recruiter pro Českou spořitelnu. ”

Verča

“Díky ambasadorskému programu jsem objevila, co vše navíc může student z univerzity vytěžit, a to včetně účasti na super akcích nebo zkušeností pro praxi. Ve spolupráci s ČS jsem zpracovala bakalářskou práci a dostala v návaznosti na dané téma nabídku brigády. Co mi ale stáž dala nejvíc? Nové kamarády a spoustu super zážitků!”

Lenka

“Ambasadorský program byl pro mě nezapomenutelnou zkušeností! Zdokonalila jsem se v komunikačních i prezentačních dovednostech, absolvovala jsem nejrůznější školení (Google aplikace) a navštívila zajímavé akce pro studenty (TEDx, Studenti a jejich volba). Stáž mi také výrazně pomohla získat práci v České spořitelně.”

Niky

“Na vysoké škole mi nejvíce chyběla praxe, která je v oboru ekonomiky podle mě velmi důležitá. Proto, když jsem viděla letáček na ambasadora univerzity, ani chvilku jsem neváhala a přihlásila se. Stáž sice není ještě u konce, ale už teď pozoruji, že jsem se v mnoha ohledech posunula dopředu.”

Lucka

“Na vysoké škole jsem se pořád hledala, co bych chtěla dělat, co mě baví. Chtěla jsem hlavně nějakou praxi, tak jsem se přihlásila do ambasadorského programu České spořitelny. To jsem ještě nevěděla, kolik rozmanitých možností se mi naskytne a kolik násbírám zkušeností. Vypracovala jsem pro ČS a KPMG projekt, který se brzy bude realizovat na VŠE. Kdybych mohla přihlásím se znovu!”

Zobrazit víc

Proč do toho jít

 • Práce je převážně online, můžeš tedy pracovat kdykoli a odkudkoli.

 • Navážeš cenné kontakty s manažery a dalšími profesionály z České spořitelny.

 • Budeš pracovat na strategickém projektu se zásahem na celou banku.

 • Získáš skvělou příležitost, jak poznat pracovní prostředí největší banky v ČR a nastartuješ tak svou kariéru.

 • Na konci stáže získáš certifikát, který se jistě bude dobře vyjímat v tvém životopise.

 • Díky cafeterii, která je vytvořená jen pro ambasadorský program si můžeš vybrat z mnoha benefitů, jako jsou školení nebo dárky všeho druhu.

Možnosti přihlášení

Nové ambasadory nabíráme vždy začátkem akademického roku (v říjnu). Formy přihlášení se každý rok mění, protože je vymýšlejí ambasadoři předchozího ročníku. Aktuální informace dáváme vždy na FB stránku pro mladé: Pomáháme dobrým myšlenkám.


Zásady zpracování osobních údajů

Mohlo by tě zajímat

 • Kde nás můžeš potkat

  Zjisti, kde se s námi můžeš osobně setkat a o programu se dozvědět ještě další detaily.

  Kde nás můžeš potkat
 • Kontaktuj nás

  Taky můžeš přímo kontaktovat naše koordinátory, kteří mají celý program na starosti (teda na radosti!)

  Lucie Urválková - Pardubice