Naše příběhy

5 otázek pro Andreu Parisovou: Jděte do toho, přihlaste se, i kdyby to třeba nemělo vyjít

23.09.2016
Zpět na články

Andrea Parisová je usměvavá mladá dáma, která se rozhodla zasvětit život pomáháním druhým, přesto, že by sama vlastně mohla být na jejich místě. I když je na vozíčku, pracuje na plné obrátky a motivuje nás všechny k lepším výkonům. Nechte se od ní inspirovat i vy a přihlaste se do projektu 5 statečných!

Andreo, co vlastně v České Spořitelně děláte?

Spravuji aplikaci Melinda. Komunikuji s neziskovkami, zajišťuji nové projekty do aplikace, upravuji a edituji texty, i když to zrovna není moje profese. Nicméně je to výzva, učím se tím.

Jak jste se sem vlastně dostala, jaký je váš příběh?

Žádala jsem o příspěvek, posílala jsem ho dohromady se svým CV, ale kolegyně mi odpověděla, že v nadaci se nespecifikují na fyzické osoby a ani osoby postižené mým hendikepem. Že mi nemůže dát příspěvek, ale že se jim otevírá nová pozice, že si prý můžu vydělat sama, pokud mám zájem.

Co vás na práci, kterou děláte, baví?

Baví mě, že to pomáhá lidem, že dělám něco smysluplného, podílím se na pomoci někomu, komu to opravdu něco dá. Vím z vlastní zkušenosti, jak lidé s hendikepem těžce shánějí peníze, proto to ráda dělám. Mimoto tu mám skvělé kolegy, dokonce kvůli mně chtěli odlehčit bezpečnostní dveře, které jsou pro mě příliš těžké.

Utkvěl vám v paměti nějaký úspěšný projekt?

Asi všechny, miluju zvířata, na ty jsem trochu vysazená. Určitě to jsou ale děti, těm, když se pomůže, je to skvělý pocit.

Co byste vzkázala lidem, kteří by se rádi přihlásili do 5 statečných?

Že jsou tu hrozně fajn lidi, kteří rádi pomohou a umějí zařídit vše podle potřeb vašeho hendikepu, toho jsem důkazem. Ať to určitě zkusí, ať o tom jen neuvažují, ale jdou do toho! I za tu zkoušku, i kdyby to třeba nemělo vyjít.

 

Vy, kteří se chcete zúčastnit projektu 5 statečných a stát se tak součástí České spořitelny, pošlete svůj životopis na adresu diversitas@csas.cz do 6. 10. 2016!